Skip to main content

Gomibud

Historia firmy.

Rozpoczęliśmy swoją działalność jesienią 1992 roku. Założycielem i właścicielem firmy był Maciej Cichy. W początkowym okresie podstawowym obszarem działalności naszej firmy były usługi remontowo-budowlane z zakresu budownictwa ogólnego i mieszkaniowego.

Od 1995r. roku współwłaścicielami firmy byli Maciej Cichy i Tadeusz Kawalec.

W 1995r. roku poszerzyliśmy swoją działalność o budowę i montaż ekranów akustycznych oraz roboty inżynieryjne. Zakres inwestycji obejmuje teren Polski Południowej.

Od 1996r. roku firma “GOMIBUD” wykonuje roboty drogowe, głównie jako klasyfikowany podwykonawca “DROMEX” S.A. przy budowie autostrady A-4: Kraków-Katowice, Przylesie-Bielany, Katowice-Gliwice, Południowa Obwodnica Krakowa.

Od 1996r. zajmujemy się również bieżącym utrzymaniem obiektów mostowych miasta Krakowa w zakresie robót awaryjnych i naprawczych. Jesteśmy współrealizatorem mostów tymczasowych “LAJKONIK” i “LAJKONIK-2” w Krakowie. Po powodzi w 1997r. nasza firma samodzielnie odbudowała most w Boczowie gm. Łapanów i 2 mosty w Gładyszowie gm. Uście Gorlickie. Wykonała także remont płyty pomostu Mostu Grunwaldzkiego nad rzeką Wisłą, mostu w ciągu ul. Górnickiego nad rzeką Białuchą, mostu w ciągu ul. M. Konopnickiej nad rzeką Wilgą w Krakowie.

W 1999r. roku przenieśliśmy siedzibę do dworku w Borku Szlacheckim. Rozbudowaliśmy i unowocześniliśmy zaplecze produkcyjno-usługowe.

W przeszłości wdrożyliśmy system zarządzania jakością i środowiskowego.

Uzyskaliśmy Aprobaty Techniczne Instytutu Badawczego Dróg i Mostów w Warszawie w zakresie ekranów akustycznych:

  • Drewniany panel dźwiękochłonny GOMIBUD DG4,
  • Kasety metalowe GOMIBUD do montażu ekranów przeciedźwiękowych,
  • Betonowe płyty akustyczne GOMIBUD,
  • Zielony panel dźwiękochłonny GOMIBUD,
  • Krawędziowy element ekranu przeciwdźwiękowego ECO-TOP,

Otrzymaliśmy także rozliczne inne nagrody oraz wyróżnienia. Zapraszamy serdecznie do zapoznania się z nimi w Nagrodach i podziękowana.